Kategorie
Odzież

Ponadczasowe ubrania i akcesoria firmy Calvin Klein

Każdy z nas kiedyś myślał o zakupie ubrań od projektanta mody. Nie bez powodu są one tak popularne – w końcu posiadają materiały, a także sprawdzone kroję, które sprawdzają się przy każdej okazji. Jeżeli chodzi o producenta Calvin Klein, możemy liczyć praktycznie na wszystko od ubrań przez biżuterię aż po pościele i wyposażenie domu. Co wyróżnia się w sposób ponadczasowy w tej marce? Odpowiedz na to pytanie znajdziesz w treści poniższego tekstu.

Calvin Klein nieprzerwanie od 1968 roku robi kilka rzeczy

calvin klein

Calvin Klein świetnie od 1968 roku wykonuje kilka podstawowych rzeczy. Pierwszą z nich jest odzież, w którą projektant zaangażował się już na samym początku. T-shirty, płaszcze, sukienki były kluczowymi elementami, dzięki którym Calvin Klein zasłynął w nowym Jorku i już rok po otwarciu swojej działalności został zaprezentowany na okładce magazynu Vogue. W kolejnych latach 70 projektant zdecydował się na rozszerzenie oferty o odzież sportową, marynarki oraz bieliznę, która dzisiaj jest prezentowana jako Calvin Klein underwear. Już po 5 latach działalności projektant opublikował 74 częściową kolekcję odzieży damskiej.

Z czasem firma zaczęła zajmować się produkcją linii zapachowych i kosmetycznych. Wystąpił wtedy chwilowy kryzys, jednak w latach 80 Calvin Klein wrócił do działania wraz z linią Calvin Klein jeans. Przez to zyski marki w tamtych czasach były rekordowe i wynosiły ok. 80 milionów dolarów rocznie. Dziś firma jest znana z tego, że zależy od firmy pvh. Do dziś prowadzone są linie, które zaistniały w dwóch pierwszych dekadach i rozwijają się nieprzerwanie od tamtego czasu.

Calvin klein jest wart swojej ceny

Calvin klein jest wart swojej ceny, jeśli spojrzymy na sposób, w jaki wykonane są ubrania. Pomimo minimalistycznego stylu, ubrania potrafią zachwycać, ponieważ są zszyte w sposób uniwersalny i dostosowane do sylwetki w taki sposób, aby leżały dobrze praktycznie na każdym. Świetne cięcie i odpowiednio zaprojektowane linie sprawiają, że nie da się ich nie lubić.