Kategorie
Koszulki

Z jakiego materiału wybrać podkoszulki damskie?

Aby wybrać porządne podkoszulki damskie w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał z którego są wykonane. W dużej mierze to właśnie od zastosowanych tkanin zależy komfort noszenia i żywotność podkoszulki.

Włókna naturalne

Najlepszymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się oczywiście podkoszulki damskie wykonane z włókien naturalnych. Na półkach sklepowych królują przede wszystkim bawełniane podkoszulki, które w swojej cenie i w swojej klasie nie mają sobie równych. Największym atutem naturalnych materiałów jest nie tylko to, że są one przyjemne dla ciała, ale również to że pozwalają skórze swobodnie oddychać. Pamiętać należy jedynie o tym, że naturalne materiały mają tendencję do gniecenia się, dlatego też należy dobrze wyprasować dopiero co wypraną podkoszulkę. Wielu renomowanych producentów do naturalnej bawełny dodaje domieszki innych tkanin, dzięki czemu można uzyskać jeszcze lepsze właściwości użytkowe. Godny uwagi jest między innymi elastan. Bawełna wysokiej jakości doskonale sprawdzi się nie tylko w sezonie letnim.

Moda na włókna syntetyczne

Największą wadą naturalnych tkanin jest ich wysoka cena. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest oczywiście odzież wykonana w całości ze sztucznych włókien. Większość producentów oferuje swoim klientom poliestrowe podkoszulki, które są bardzo wytrzymałe i na długo zachowują swój naturalny kształt. Poliester bez problemu można połączyć z wymienioną powyżej bawełną albo rewelacyjną wiskozą. Elastan może z kolei pochwalić się niewielką wagą i doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o rozciągliwość. Pamiętać należy jedynie o tym, że elastan występuje jedynie w formie domieszki.

Włókna sztuczne

Kolejnym rozwiązaniem są podkoszulki damskie (tu) wykonane z półsyntetyków, czyli włókien sztucznych. Praktycznie w każdym większym sklepie odzieżowym można znaleźć wysokiej jakości odzież wykonaną z wiskozy. Największymi atutami wiskozy oprócz przystępnej ceny jest doskonała przewiewność i chłonność wilgoci. Największą wadą jest z kolei duża podatność na gniecenie. Pamiętać należy także o tym, aby podkoszulek damskich z wiskozy nie prać w wysokich temperaturach.

Jaki materiał wybrać?

Jak wspomniano powyżej każdy z wymienionych materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Warto zwrócić uwagę nie tylko na aktualne trendy, ale również na swoje indywidualne preferencje. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne podkoszulki od renomowanych producentów.