Kategorie
Odzież

Skąd się wzięły marynaki?

Marynarka pochodziła z marynarki wojennej i opisywała krótką dwurzędową kurtkę noszoną przez żeglarzy w trudnych warunkach pogodowych, kiedy wykonywali obowiązki takie jak rafowanie żagli.

Historia marynarki damskiej

marynarki damskie

Pierwotnie z czarnymi guzikami z rogów te kurtki ewoluowały w kierunku nowoczesnego ciemnego blezera. Stały się popularne wśród brytyjskich ludzi na początku lat 60. i ponownie podczas ożywienia modowego pod koniec lat 70. XX wieku – szczególnie w kombinacjach trzykolorowych pasków. Styl blezerów w paski można zobaczyć w filmie Quadrophenia. Później, jasny styl marynarki został czule przyjęty przez Austina Powersa. Pod koniec 2000 roku blezer został przyjęty jako popularny trend mody, który został pokochany przez kobiety. Marynarka damska to produkt, który powinien znaleźć się w szafie każdej kobiety. Fajne marynarki znajdziesz na yups.pl/marynarka.

Szara marynarka damska

Marynarki od wieków cieszą się ogromną popularnością. Można je nosić na wiele sposobów – co z całą pewnością jest dużą zaletą. Są eleganckie, a także bardzo estetyczne. Zazwyczaj marynarka damska jest wykonana z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu może posłużyć użytkowniczce przez wiele lat. Cóż, czarna marynarka damska będzie idealna dla kobiet, które chcą prezentować się na co dzień każdego dnia. Można ją założyć nie tylko do pracy, ale również na przyjęcie rodzinne. Wyróżnić można marynarki w różnych, ciekawych kolorach. W ostatnich latach modne stały się także marynarki skórzane.