Kategorie
Dodatki

Przydatne akcesoria dla dziewczynek

Każda dziewczynka powinna mieć na swoim wyposażeniu małe przedmioty, które pomogą jej w codziennym funkcjonowaniu lub uczynią z niej małą, elegancką kobietkę. Dobrym pomysłem jest podarowanie córce kosmetyczki, w której będzie mogła przechowywać przydatne, dziewczęce gadżety. Co się do nich zalicza?

Spinki i gumki do włosów

Myśląc o akcesoriach dla dziewczynek, nie sposób nie wspomnieć o spinkach i gumkach do włosów. Te pierwsze przydadzą się nawet wtedy, gdy dziewczynka ma krótkie włosy. Nie tylko zapobiegają wpadaniu drobnych pasm do oczu, ale wyglądają bardzo dziewczęco i estetycznie. Spinki mogą przyjmować różną formę: klipsów, żabek, czy wsuwek. Dostępne są także w rozmaitych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu idealnie współgrają z wszystkimi rodzajami ubrań. Niezwykle urocze są spinki do włosów z ozdobnymi elementami np. kokardką. Stanowią znakomitą dekorację fryzury podczas wytwornych, rodzinnych uroczystości.

Spinki i gumki do włosów

Bransoletki

Akcesoria dla dziewczynek to także elementy biżuterii. W młodym wieku najchętniej noszoną ozdobą jest bransoletka. Małe kobietki uwielbiają być w centrum uwagi. Przedszkole i szkoła to doskonałe miejsce do tego, aby pochwalić się przed koleżankami nowymi, świecącymi nabytkami. Bransoletki z koralików, rzemykowe, ze srebrną zawieszką lub bransoletki z imieniem… Tak naprawdę w sklepach jest ich cała masa. Biżuteria może nawiązywać do motywów bajkowych i filmowych. Warto wybrać dla swojej córki coś, co jest związane z jej zainteresowaniami lub ulubioną baśniową postacią.