Kategorie
odzież męska

Płaszcze męskie – niezbędny element garderoby każdego pana

Płaszcz męski wiosenny to taki element garderoby, który nigdy nie wychodzi z mody. I chociaż ona często przemija, po pewnym czasie wraca, niosąc ze sobą ubrania dobrze wszystkim znane, w nieco zmienionej formie. Większość płaszczy, które są obecnie noszone, znane są od bardzo dawna i na stałe zapisały się jako podstawowe wyposażenie szafy każdego pana.

Zalety męskiego płaszcza na wiosnę

W naszej strefie klimatycznej wiosna bywa często bardzo kapryśna, dlatego płaszcze męskie na tę porę roku to absolutna konieczność. Przydają się szczególnie wtedy, kiedy wieje wiatr i pada deszcz.

Płaszcz męski wiosenny wykonany jest najczęściej z cienkiej wełny, gładko tkanej albo z włókien celulozowych. Do modeli, które mają wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe, dodawane są domieszki poliestru lub innych materiałów pochodzenia syntetycznego. Syntetyki są odporne na nasiąkanie wodą oraz gniecenie się, natomiast do ich wad należy to, że nie przepuszczają powietrza. Idealne są dla każdego pana, który prowadzi samochód.

Niektóre z męskich płaszczy mają podszewkę, natomiast inne są bardzo cienkie i składają się z jednej warstwy. Mogą być zapinane na zamek, są rzadsze i w minimalistycznych, nowoczesnych modelach. Mogą być również zapinane na guziki, jedno- lub dwurzędowo. Dotyczy to zwłaszcza modeli bardzo klasycznych.

Eleganckie męskie płaszcze wiosenne w tym stylu: https://dstreet.pl/plaszcze-meskie-wiosenne powinny zakrywać pośladki w całości i nie powinny być dłuższe niż do kolan. Należy pamiętać o tym, aby długość dobierać zawsze do wzrostu i do całej sylwetki. Dla każdego pana, który jest niski, idealne będą fasony krótsze, natomiast wysocy mężczyźni mogą postawić na dowolny model.

Warto znać podstawową zasadę, że jeśli pod płaszcz wkłada się marynarkę to wierzchnia warstwa okrycia powinna zakryć jej poły.

Z czym nosić płaszcz na wiosnę?

Wiosenne męskie płaszcze są doskonałe na co dzień, a także na eleganckie uroczystości. Okrycia te będą idealne także do każdej stylizacji casual, jak jeansy, chinosy, swetry i bluzy z kapturem. Płaszcz wygląda doskonale z eleganckimi butami, a także z adidasami, mokasynami i sztybletami.

Fasony męskich płaszczy idealne na wiosnę

Męskie płaszcze na wiosnę mogą występować w różnych, krojach, fasonach i długościach. Niezwykle popularne są klasyczne trencze. Ten rodzaj płaszcza wywodzi się bezpośrednio z Anglii. Jest to dłuższy model, który sięgać może aż do kolan. Ma szeroki kołnierz, który jest wykładany i zapięcie najczęściej dwurzędowe. Przy mankietach, w niektórych modelach, pojawiać się mogą pagony, a także paski. Cechą charakterystyczną trenczy jest pasek wiązany w talii. Głównym zadaniem płaszcza tego typu jest ochrona przed deszczem i pyłem, dlatego wykonany jest z tkaniny, która odporna jest na zabrudzenia i wodę. Ten typ płaszcza będzie odpowiedni właściwie dla każdego pana.

Płaszcz myśliwski niegdyś był noszony tylko na polowania albo konne wyścigi. Jest prosty w formie, ma klasyczne wyłogi i kołnierz. Zapinany jest na jeden rząd guzików, które ukryte są pod specjalną listwą. Płaszcz ten sięga do kolan, chociaż zdarzają się również krótsze modele. Na biodrach są eleganckie kieszenie z patkami, a także dodatkowa, specjalna kieszeń, zwana biletówką.

Klasyczna dyplomatka to kwintesencja smaku i elegancji. Płaszcz ten może mieć jeden lub dwa rzędy guzików, wykładany kołnierz, który ma wyłogi w szpic. Ten typ płaszcza jest bardzo uniwersalny.

Prochowce to typowe, wiosenne męskie płaszcze, które mają właściwości przeciwdeszczowe. Linia barków jest najczęściej skośna, a ramiona opadają w dół. W modelach tych najważniejszy jest jednak materiał, który został wykorzystany do uszycia. Pierwsze prochowce były uszyte z tkaniny pokrytej laminatem. Mogą one być zapinane pod szyję, a także posiadać niewielki kołnierzyk. Wyłogi mają przeważnie szerokie, zapinane na dodatkowe guziki w razie deszczu. W prochowcach najlepiej wyglądać będą panowie puszyści, z większym brzuchem, natomiast mężczyźni o zgrabnych sylwetkach postawić powinni na bardziej dopasowane modele, które ciasno otulają sylwetkę.