Kategorie
Odzież

Odzież patriotyczna – nowoczesny patriotyzm czy pozerstwo?

W obecnej fali trendu na noszenie odzieży patriotycznej wydaje się, że nagle przez założenie koszulki każdy stanie się patriotą. Noszę koszulkę, więc kocham Polskę – czy tak to działa?

Niestety, nie zawsze. Wiele osób idzie za obecną modą tylko po to, by być trendy. To nie koszulka czy bluza powinna zrobić z człowieka patriotę, a na odwrót. Ale czy takie pozerstwo to coś złego?

odzież patriotycznaWbrew pozorom, nie. Osoba, która kupi odzież patriotyczną u polskiego sprzedawcy (kliknij) sprawi, że pieniądze zostaną w Polsce. Poza tym treść ubrań stworzona jest tak, by uderzać w podstawowe wartości. Może spodnie okażą się idealnym pretekstem, aby zastanowić się nad swoim zachowaniem?

Definicja patriotyzmu zmienia się z biegiem lat. Kim więc jest współczesny patriota? Na pewno jest to osoba dumna ze swojego pochodzenia, kochająca swoją Ojczyznę. Oprócz tego powinna pamiętać o tradycjach związana z naszym krajem, posługiwać się poprawną polszczyzną i szanować innych mieszkańców Polski. Warto, by była zaangażowana w inicjatywy społeczne na terenie państwa.

Ponieważ sprzedaż odzieży patriotycznej bardzo dobrze się rozwija, na rynku zaczną się pojawiać (a nawet już zaczęły) podróbki, które są ubraniami dla patriotów tylko z nazwy. Warto sprawdzić u kogo chcemy ją kupić i czy to faktycznie polska marka. Ważnym zadaniem neopatrioty jest wspieranie polskiej gospodarki i finansów.

Odzież patriotyczna jest idealnym podsumowaniem powiedzenia: „nie szata człowieka zdobi, lecz człowiek szatę”.