Kategorie
Bielizna

Majtki bezszwowe – wady i zalety

Majtki bezszwowe szybko zdobywają rynek konsumencki. Z powodu dużego komfortu podczas noszenia, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Czy jednak są one bez skazy?

Majtki bezszwowe – wady

Skóra człowieka, zwłaszcza dziecka jest wrażliwa na kontakt z tkaniną. Wiele osób po kontakcie z ubiorem ze sztucznych nici dostaje wypryski lub zaczerwienienie na skórze. Może to także wiązać się z nieprzyjemnym swędzeniem. Kupując majtki bezszwowe, należy sprawdzić skład tkaniny.

Jeżeli będą wykonane z materiału o wątpliwej jakości, nieprzepuszczającego powietrza, przyczynią się do zapaleń skóry pod majtkami. Może pojawić się swędząca wysypka, a także grzybica prącia lub pochwy albo inne choroby.

Gdy majtki bezszwowe są źle dobrane rozmiarem do figury osoby, dla której zostały zakupione, będą po prostu niewygodne. Wżynające się kliny między pośladki to bardzo nieprzyjemny stan. Zwłaszcza gdy zwinięte w tym miejscu majtki drażnią również srom. Łatwo wówczas przenieść bakterie kałowe do pochwy lub cewki moczowej i wywołać infekcję. Będzie ona wymagać wizyty u ginekologa lub urologa i leczenia farmakologicznego.

Majtki bezszwowe – zalety

Wady majtek bezszwowych można wyeliminować, produkując je z takich tkanin, które są antyalergiczne i oddychające. Aby majtki bezszwowe nie wżynały się w krok, wystarczy dobrze dopasować ich rozmiar do sylwetki.

W majtkach pozbawionych szwów można wygodnie ćwiczyć na siłowni, uprawiać fitness, biegać, pracować, tańczyć. Bezszwowe majtki świetnie sprawdzają się np. na scenie baletowej, gdy tancerze mają obcisłe stroje. Brak rulonu z gumą w pasie pozwala znacznie lepiej uwydatnić wcięcie w talii, co jest bardzo pożądane także przy dopasowanych wizytowych sukienkach.

Dzięki laserowemu cięciu nogawki wolne są od strzępienia się tkaniny. Brak szwów polepsza wygodę ich noszenia. Długo zachowują pierwotny kształt pomimo wielokrotnego ich prania.

W odpowiednim designie i formie bielizna ta jest dobrym ubiorem na plażę i kąpiel np. w morzu lub basenie. Dodatek rozciągliwych nici chronią majtki przed luzowaniem się podczas pływania.

Bezszwowe majtki świetnie modelują sylwetkę. Dla wyszczuplenia brzucha i ud nadają się bezszwowe reformy oraz majtki z wysokim stanem.

Są we wszystkich możliwych rozmiarach. Nadają się dla maluchów, którym skutecznie utrzymują przy pupie pieluchę. Mogą w majtkach bezszwowych chodzić dzieci przedszkolne i nastolatki, a także dorośli w każdym wieku.

Najważniejsze cechy dobrych majtek bezszwowych

Podsumowując, aby majtki bezszwowe (zobacz) spełniały wszelkie wymogi komfortu podczas ich noszenia, muszą być wykonane z dobrej jakości tkanin bez alergizujących dodatków. Użyte barwniki winny być wysokiej jakości, by skóra była wolna od alergii.

Majtki muszą odprowadzać wilgoć od ciała i filtrować powietrze. Mogą być w formie stringów, fig, majtek z wysokim stanem, z długą nogawką oraz bokserki. W razie potrzeby wymodelują bardziej sylwetkę. Noszenie majtek bez szwów to bardzo duży komfort dla ciała i swobody ruchów.