Z jakiego materiału buty sportowe wybrać?

Producenci obuwia korzystają z bardzo wielu materiałów, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać idealne buty. Zastosowany materiał ma duży wpływ nie tylko na wygląd i cenę butów, ale również na komfort w ich noszeniu oraz na żywotność.

Jaki materiał wybrać?

Dla większości osób najlepszym wyborem będą skórzane buty sportowe adidas. Skóra jest w 100% naturalnym materiałem, dlatego też przepuszcza powietrze. Sporą zaletą skóry jest również to, że bardzo szybko dopasowuje się ona do kształtu danej stopy. Nie można zapominać także o walorach wizualnych i dużej żywotności. Godna polecenia jest przede wszystkim gładka skóra, która występuje w wersji matowej i z połyskiem. Dla starszych mężczyzn ciekawym pomysłem może okazać się lakierowana skóra, która wyróżnia się idealnie gładką powierzchnią.

Buty dla wymagających

Na półkach sklepowych coraz częściej można znaleźć buty sportowe adidas wykonane w całości z nubuku. Ten niesamowity rodzaj skóry do złudzenia przypomina w dotyku skórkę brzoskwini. Pamiętać należy jedynie o tym, że buty tego typu wymagają systematycznej pielęgnacji. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne buty sportowe adidas wykonane z weluru. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej odmianie zamszu. Jeżeli chodzi o same podeszwy, to godne polecenia są buty, które podeszwy mają wykonane w całości ze skóry pokładowej. Nie można zapominać także o materiałach syntetycznych z których często produkuje się buty. Producenci sięgają po takie tworzywa jak np.: polichlorek winylu, kauczuki termoplastyczne albo poliolefiny.

Felicia