Kategorie
Bielizna

Rajstopy ciążowe – praktyczne wskazówki

Noszenie rajstop ciążowych nie zawsze przedkłada się na komfort codziennego funkcjonowania. Wybór konkretnego modelu przez ciężarną nie zawsze musi być trafny, dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Górna część rajstop = problem

Górna część rajstop, której zadaniem jest okrycie i otulenie brzuszka, często wywołuje dyskomfort u kobiety. Dlaczego? Ponieważ niejednokrotnie jej długotrwałe noszenie zwiększa ryzyko powstania odparzeń, przetarć, a nawet zranień. Specyficzna konstrukcja takich rajstop może być zatem w tym przypadku problemem, któremu jednak można zapobiec. W jaki sposób? Wystarczy wybrać rajstopy ciążowe wykonane z materiału Lycra Soft Comfort. Charakteryzuje się on wysoką elastycznością i przewiewnością, dzięki czemu nie wywoła on wyżej opisanych problemów.

Szwy i wykończenia – jak uniknąć dyskomfortu?

Kolejnym wyzwaniem są szwy i wykończenia rajstop, które – w realiach ciążowych – mogą również doprowadzić do podrażnień skóry. Niektóre modele rajstop (na które warto zwrócić uwagę), posiadają specjalną, miękką gumkę, która nie uciska brzuszka, ale za to doskonale chroni skórę przed przetarciami i innymi podrażnieniami. W efekcie nawet długotrwałe spacery w tych rajstopach nie wywołają żadnych nieprzyjemnych skutków.

Podsumowanie

Rajstopy ciążowe to element bielizny damskiej, na który należy w momencie zakupu zwrócić szczególną uwagę. Zwłaszcza że niejednokrotnie spędza się w nich cały dzień.