Obuwie a praca

Inne buty nadają się do noszenia w pracy niż podczas imprezy, co należy mieć na uwadze. W niektórych firmach nie można nawet nosić szpilek, a w innych jest to wręcz wskazane. Kluczowe jest poznanie dress codu miejsca, w którym się pracuje, dzięki czemu łatwiej będzie nam znaleźć odpowiednie obuwie. Niektóre modele butów są uniwersalne i sprawdzają się niezależnie od okazji. 

Jakie buty będą najlepsze do pracy dla kobiety? 

Podczas wybierania butów do pracy, należy mieć na uwadze kilka kwestii. Pierwszą z nich jest materiał, z którego zostały wykonane. Najlepiej sprawdzają się buty skórzane lub takie, które zostały wyposażone w skórzaną wkładkę. Jest to wówczas gwarancja wygody, dobrej oddychalności i unikalnego wyglądu. Kolejną kwestią jest krój i zdobienia. Do pracy nie sprawdzą się buty otwarte, bogato zdobione. Lepiej jest postawić na modele zamknięte, bez zbędnych dodatków, z matowym wykończeniem powierzchni. Jeszcze jedną ważną kwestią przy wyborze butów jest kolorystyka i wygoda. Do pracy najlepiej sprawdzi się obuwie w neutralnej kolorystyce. Prym wiodą beże, szarości i czerń. 

zdjęcie sandałów pochodzi ze strony: https://arturovicci.pl/sandaly

Do oddychającym butów na lato do biura zaliczyć można czółenka damskie, które pasują do wszystkiego. Sprawdzą się też baleriny damskie, które są wygodne – pasują do spodni i do spódnicy. Dalej mamy sandały damskie, które dostępne są w wielu wersjach. Nie należy jednak wybierać sandałów damskich z odkrytymi palcami i pietami, co wygląda mało elegancko. Inną opcją są półbuty damskie na płaskiej podeszwie. Idealnie sprawdzą się w biurze, ale niestety pasują wyłącznie do spodni.

Felicia