Czym różnią się od siebie majtki?

Pod pojęciem majtki damskie kryje się bardzo wiele przedmiotów. Jest wiele przeróżnych rodzajów bielizny. Czym właściwie się od siebie różnią? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Majtki damskie to nie tylko bawełna

Bielizna jest szyta z różnych rodzajów materiałów. Najpopularniejsza jest klasyczna bawełna. Oczywiście może ona mieć domieszki innych materiałów. Najlepiej by były one dość elastyczne. Nada się, więc lycra lub spandex. Powinno się za to unikać tkanin zawierających poliester, bo nie przepuszcza on powietrza. W tej chwili dostępne są nowoczesne, syntetyczne tkaniny, które umożliwiają cyrkulację. Oprócz wymienionych już materiałów, warto też zwrócić uwagę na włókna bambusa oraz jedwab. Tkanin jest na prawdę dużo. Koniecznie trzeba sprawdzić, co producent podał na metce majtek. Od tego zależy, jakiej konserwacji będzie wymagała bielizna. Niektóre osoby mogą też mieć już wypracowane określone preferencje i nosić ubrania wykonane tylko z określonych materiałów. Powinny one szczególnie dużą wagę do tego, co kupują i co zakładają po to, by uniknąć późniejszych rozczarowań i niemiłych niespodzianek.

Krój i model

Bielizna różni się od siebie przede wszystkim krojem. Majtki mogą być różne. Mogą mieć wycięcia na nogi lub krótkie nogawki. Są też majtki modelujące, które przypominają spodenki gimnastyczne i mają nogawki prawie do kolan. Różnicą jest też wysokość stanu. Część bielizny nosi się na wysokości tuż pod pępkiem, ale są też takie, które zatrzymują się na szczytach kości biodrowych. Różnicą jest też ilość tkaniny z tyłu. Stringi nie zasłaniają pośladków. Mogą mieć tylko bardzo wąski pasek materiału lub nawet nie posiadać go wcale. Figi zasłaniają prawie całe pośladki. Podobnie jest z szortami i hipsterami. Krój należy dopasować do stylu życia i aktywności. Każdy ma własne preferencje i gust, więc najlepiej wie, co będzie mu odpowiadało. Nie wszystkie kroje są równie wygodne, choć wiele zależy też od indywidualnych przyzwyczajeń, a jak wiadomo – o gustach się nie dyskutuje.

Więcej na stronie www.obsessive.com

Felicia